משחקים שאפשר לשחק בתוך הבית

כשהחורף מגיע, מגיע גם הגשם והקור. הילדים כבר לא יכולים לצאת לחצר ולהשתולל כאוות נפשם, והשעמום גובר. ילד במצב של שעמום זה הסיוט הנורא ביותר של כל הורה. לכן אספתי כמה משחקים שאפשר לשחק בתוך הבית כדי להפיג את השעמום ולשמח את הילדים וההורים גם יחד.

שבע בום – הילדים מסתדרים במעגל ומתחילים לספור מאחד ואילך. כל מספר שכולל בו את הספרה 7 או מכפלות של 7 הילד צריך להגיד “בום”. מי שמגיע למספר כזה ושוכח להגיד “בום” נפסל.

ארץ עיר – כל ילד לוקח פיסת נייר ומחלק אותה לטבלה עם קטגוריות של ארץ, עיר, חי, צומח, דומם ועוד. ילד אחד מתחיל לספור מאחד ובאות שבה מפסיקים את הספירה, זו האות שבה צריך להתחיל את כל אחת מהקטגוריות בטבלה. זהו משחק שנכלל בקטגוריית משחקים לשניים אך גם הרבה ילדים יכולים לשחק בו יחדיו.

חם קר – משחק שאפשר לשחק בתוך החדר. מחביאים חפץ כלשהו ומבקשים מהילדים לחפש אותו כשההוראות היחידות שניתנות להם כדי למצוא את המחבוא הן חם או קר לפי הקרבה לחפץ המוחבא. הראשון שמוצא הוא המנצח.

משחקי מילים – מחלקים את הילדים לשתי קבוצות כשכל חבר בקבוצה מצייר ציור כשלהו על לוח גירים. על הקבוצה השניה לנחש מהו המשפט, הסרט, השם שמסתתר מאחורי הציור.

איפה אני – מושיבים את הילדים במקומות ומוציאים ילד אחד החוצה למסדרון. הילדים בחדר מחליפים מקומות וכשהילד נכנס הוא צריך לנחש מי החליף מקומות עם מי.

קווה קווה – הילדים מסתדרים במעגל ומחזיקים ידיים ושרים שיר. במהלך השיר כל ילד נותן כיף לילד שהוא מחזיק את ידו. על הילד האחרון לנסות ולהתחמק מהכיף של הילד לפניו אחרת הוא המפסיד.

אם הילדים משתעממים ממשחק מסוים, זה בסדר גמור לעבור למישחקים אחרים.

משחקים שאפשר לשחק בתוך הבית

משחקים שאפשר לשחק בתוך הבית

יש משהו להגיד? כתבו כאן! :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s