למרות משחקי האולימפיאדה, הילדים לא רוצים לשחק

האולימפיאדה בלונדון היתה בין המוצלחות בהיסטוריה והיוותה השראה למיליוני אנשים ברחבי העולם ובהם גם ילדים צעירים. עם זאת, לפי סקר בריטי חדש, מערכת החינוך לא השכילה לנצל את המומנטום של המשחקים האולימפיים. לדברי הורים, שיעורי הספורט וההתעמלות לא גדלו בבתי הספר.

אחת מהמטרות של משחקי האולימפיאדה היתה להוות השראה לספורטאים עתידיים.  פי מחקר, 54% מהתלמידים בבריטניה החליטו להירשם לחוג ספורט חדש בעקבות המישחקים.

עם זאת, רב ההורים מסרו שהילדים עושים את אותה כמות ספורט ואפילו פחות מהרגיל במהלך שעות הלימודים. למעשה, נראה כי הילדים לא עומדים אפילו בשעתיים המומלצות של ספורט בשבוע.

הממשלה הבריטית התחייבה להשקיע מיליארד ליש”ט במהלך חמש השנים הקרובות כדי לעודד ספורט בקרב צעירים. עם זאת, לדבריה, על ההורים לעודד את הילדים לעשות ספורט ולהשתתף בפעילויות. על הילדים ללמוד לשחק בצוות ואת זה הממשלה לא יכולה לעשות.

ומסתבר שגם ההורים לא ממש מצליחים לשכנע את הילדים להפסיק לשחק במשחקי רשת ולצאת החוצה לשחק בתופסת, משחקי כדורגל ומשחקים אחרים שמפעילים את הגוף.

אני זוכרת כשהיינו ילדים, איך אהבנו לשחק בחצר של הבניין עם כל הילדים מהשכונה מהבתים הסמוכים היו מתקבצים יחד בחצר אחת ומשחקים עד החשכה. היו ילדים מכל מיני גילאים וכל מיני כיתות ולאיש לא היה אכפת.

היינו משחקים מחבואים ומוצאים מעברים חבויים בין החצרות ובין רחובות מקבילים – מקומות שעד היום אני זוכרת. והיתה לנו טלוויזיה כבר, אמנם בשחור-לבן אבל היתה. היא לא נחשבה כאמצעי בידור עיקרי אלא כתוספת נחמדה, אבל לא תחליף למשחקים לשניים או יותר מחוץ לבית. ואם גם האולימפיאדה לא הצליחה לשכנע את הילדים של היום לצאת החוצה ולהתחיל לרוץ ולשחק, אז באמת נשאלת השאלה מי יצליח?

למרות הצלחת משחקי האולימפיאדה, הילדים לא רוצים לשחק יותר

למרות הצלחת משחקי האולימפיאדה, הילדים לא רוצים לשחק יותר

Advertisements

יש משהו להגיד? כתבו כאן! :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s