אפליקציית משחקים מבדרת את הנהגים בנסיעה

אנשים שמשחקים במשחקי רשת במכונית במהלך הנהיגה הם מתכון בטוח לתאונה. אך מסתבר שיש סוג של מישחקים, כמו טריוויה, שדווקא מחזקים את הריכוז של הנהג, מורידים את הסיכוי לתאונה ואפילו מסייעים בתכנון מסלול הנסיעה.

לא במפתיע, הכול התחיל בעזרת אפליקציה חדשה של האייפון, שנקראת “ברייט דרייבר”. האפליקציה נועדה לתמוך במשחקי אודיו שאנשים יכולים לשחק במכוניתם על מנת לשמור על תשומת הלב מהסחות דעת במהלך נסיעות ארוכות. האפליקציה משתמשת בפונקציית הג’י פי אס של האייפון על מנת לעקוב אחר נהיגת הנהג בעזרת גורמים כגון מהירות הנהיגה, מספר העצירות, פקקי תנועה. המשחקים מתאימים את עצמם לתנאי השטח.

האפליקציה היא תוצר מוחם הקודח של ג’ייקוב סילבר ומאט אלברכט בוגרי MIT. הרעיון של פתירת הבעיה של שעמום נהגים במהלך נסיעה – שעלולים לא לשים לב למתרחש על הכביש – באמצעות בידור אינטראקטיבי, מצא חן בעיניהם. השניים קראו מחקרים רבים שטענו כי בידור כזה משפר את התנהגות הנהגים מאחורי ההגה.

אלברכט מודה כי במהלך נסיעותיו הוא נתקל בהתנהגות מסוכנת מצד נהגים, כגון קריאת עיתון ושליחת מסרים. אלו סימנים לשעמום הנהג ולכן הרגישו השניים שיש כאן בעיה והמציאו את האפליקציה והמשחק הראשון הוא “גיים שואו”, חידון טריוויה שמזהה את קול הנהג.

לפי התוצאות של הניסויים, עלה כי הנהגים התבלבלו כשהיו להם מעל ארבע אפשרויות של תשובות, אז הם בנו את המשחק כך שיהיו לו רק 3 תשובות אפשריות.

השניים מצאו גם שאנשים מתרגזים כשהם טועים בתשובה לכן האפליקציה מתאיה את רמת הקושי של השאלות לפי התשובה בשאלה הראשונה. גם מצב הכביש והתנועה משפיע על מצב רוח הנהגים אז האפליקציה אמורה להתאים את עצמה גם לכך. הם גם מתכננים לפתח אפליקציה שמתאימה לטיול משפחתי במכונית.

אפליקציה חדשה מבדרת את הנהגים במהלך הנהיגה עם משחקים אינטראקטיביים

אפליקציה חדשה מבדרת את הנהגים במהלך הנהיגה עם משחקים אינטראקטיביים

Advertisements

יש משהו להגיד? כתבו כאן! :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s