משחקים אלימים מובילים להתנהגות אלימה

הטבח הנוראי בבית הספר היסודי בקונטיקט, בו נרצחו 27 בני אדם ובהם שבעה ילדים בכיתה א’, עורר מחדש את הוויכוח האם סרטים אלימים ומשחקים ברשת מלאי אלימות, משחקי יריות או משחקי מכות וכדומה, משפיעים על החברה והופכים אותה לאלימה יותר, ובמיוחד משפיעים על ילדים וצעירים שאוהבים לשחק בהם ולא במינים את ההשלכות על המוח והדמיון שלהם.

כמובן, הממשלה אינה יכולה לשלוח או לפקח על התעשייה ולכן מוטלת האחריות על בעלי העסקים, יוצרי המישחקים, המשווקים והמפרסמים לפקח על עצמם. סדרות טלוויזיה ומשחקי מחשב חייבים להפסיק להיות כה אלימים ולעודד אלימות כפתירת בעיות.

לא מזמן, בהקרנת הבכירה של הסרט האחרון בסדרת “באטמן”, ירה צעיר מעורער בנפשו בצופים באולם הקולנוע ללא כל הבחנה, הירי הנוראי של בן העשרים בבית הספר ועוד מקרים דומים חמורים יותר ופחות מוכיחים שוב ושוב כי יש השפעה של אלימות, גם אם וירטואלית, על הנפש אך מאחר שהתעשייה של משחקי המחשב מגלגלת כל כך הרבה כסף אין לאיש אינטרס, למעשה, לנסות ולעצור את גל האלימות המתגבר.

משחקי מחשב כגון היטמן הוכפים את המשחק למתנקש מקצועי, שמטרתו היחידה היא להרוג את האויב בכל דרך אפשרית ובכל אמצעי. משחקים אחרים מדמים מלחמות, תחרויות אגרוף מדממות וכדומה.

נתונים עדכניים בישראל מצביעים על כך ש- 63.1% מבני ה-12-14 ו-52.8% מבני 15-17 דיווחו כי הם משתמשים ברשתות חברתיות לעיתים קרובות. 70% דיווחו שהסיבה העיקרית לשימוש ברשתות חברתיות היא שמירה על קשר עם חברים. ל-80% מבני ה-13-18 יש חשבון פייסבוק.

משחקים אלימים במיוחד:

ב-1992 נולדה סדרת מורטל קומבט. מיליוני ילדים נהרו לאולמות הארקייד על מנת לצפות בפייטלטי, אותם מהלכי סיום מדממים וידועים לשמצה, אשר היוו קפיצת מדרגה בלתי נתפסת באלימות ברוטאלית. כמעט עשרים שנה חלפו והפייטלטי נכנסו לקאנון של הגיימינג. למרות אינספור מחאות מצד גופים שונים, יוצרי הסדרה ממשיכים להציג את האני מאמין שלהם, קרי אלימות מוגזמת.

מפתחי Dead Space הצליחו ליצור משחק שכמעט ולא נראה בתעשייה בשנים האחרונות: משחק פעולה מבעית עד העצם. הכשרון של Dead Space מתבטא היטב בסצינות המוות של גיבור המשחק.

סדרת היטמן וסדרת קול אוף דיוטי אף הן מלאות באלימות כיד הדמיון הטובה.

משחקי מחשב מלאים באלימות משפיעים על הילדים

משחקי מחשב מלאים באלימות משפיעים על הילדים

Advertisements

יש משהו להגיד? כתבו כאן! :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s